Duchovná obnova / Učitelia náboženstva

"Buďte triezvi a bdejte! Váš protivník, diabol, obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral. Vzoprite sa mu, pevní vo viere." (1Pt 5,8-9a)

Cirkev vložila tieto slová vložila do liturgie hodín a každý utorok večer, týždeň čo týždeň, ich opakujú všetci kňazi a s nimi tisíce rehoľníkov a laikov po celom svete. No diabol nie je zďaleka jediný protivník, ktorému sa potrebujeme vzoprieť, pevní vo viere. Jedného takého protivníka si nosí každý z nás vo svojom vnútri. Hovoríme mu Odpor. O ňom, o tom, ako sa mu vzoprieť a ako napredovať v slobode, budeme uvažovať počas októbrovej duchovnej obnovy pre učiteľov náboženstva.

Termíny: 06.11.2021; 27.11.2021

  • Sobota, 09:15-15:30, Žilina - Hájik, pastoračné centrum.
  • Obnovou vás bude sprevádzať Jozef Možiešik. Na vaše otázky radi odpovieme na dku@dcza.sk.
  • Prihlasovanie (otvoriť formulár). Počet účastníkov je limitovaný, obnova je určená pre 8-15 osôb. Obnova nenahrádza duchovné cvičenia.
  • Vzhľadom na prognózu vývoja predpokladáme, že podujatie sa bude môcť konať len v režim OP, teda pre zaočkovaných a tých, ktorí za posledných 180 prekonali ochorenie covid-19 (bordová, čierna), v prípade zlepšenia v režime OTP. Nezaočkovaní sa môžu prihlásiť ako náhradníci.

Program

09:15 - Prezentácia účastníkov
09:30 - Nevzdávaj sa (téma)
11:00 - Tri slová (modlitba)
12:00 - Prestávka na obed (podľa dohody, v závislosti od pandemickej situácie)
13:00 - Si šťastný? (téma)
14:30 - Tesná brána (svätá omša)
15:30 - Záver

Obnova a COVID-19

Pri organizácii obnovy sa riadime usmerneniami Covid Automatu pre okres Žilina. Účastníci musia preto počítať s obmedzeniami:
  • Zásada ROR.
  • Zelená a oranžová fáza - ZÁKLAD (všetci bez ohľadu na ich prípadné očkovanie, prekonanie choroby či výsledok testovania). 
  • Červená - len OTP (len plne zaočkovanítestovaní /od odberu PCR 72 hodín, Ag 48 hodín/, alebo tí, ktorí ochorenie COVID-19 prekonali za ostatných 180 dní).
  • Bordová a čierna - len OP (zaočkovaní aspoň 14 dní po druhej dávke dvoj-dávkovej vakcíny, alebo 21 dní po jedno- dávkovej vakcíne alebo 14 dní po akejkoľvek dávke ak osoba prekonala ochorenie COVID-19 za ostatných 180 dní, prekonaní za posledných 180 dní).