Pozvanie a spolupráca / Diecézne stretnutie rodín

Poslednú júnovú nedeľu nás čaká výnimočná udalosť: Diecézne stretnutie rodín s otcom biskupom Tomášom. 

Pozývame vás do kostola Sedembolestnej Panny Márie a na námestie Jána Pavla II. v Žiline na Vlčincoch. Tam sa totiž v nedeľu 26. júna 2022 od 10:30 bude konať diecézne stretnutie rodín s prepojením na X. svetové stretnutie rodín v Ríme.

Program začína slávnostnou svätou omšou s otcom biskupom Tomášom (11:00), pokračuje prenosom z Ríma (12:15) a samozrejme obedom. Nasleduje bohatý program pre rodiny (14:15) vrátane divadla pre najmenších, prezentácie rodinných talentov, svedectiev, požehnania matiek pred pôrodom, koncertu JANAIS (16:30) a finále diecéznej Gól-parády (17:00).    

Informácie o podujatí nájdete na stránke www.svetovestretnutierodin.sk/dcza alebo www.ssr2022.sk.

Zvlášť vám chceme dať do pozornosti a zároveň poprosiť o spoluprácu pri dvoch iniciatívach, ktoré budú súčasťou podujatia.

1. Hľadáme drahokamy manželstva. Na diecéznom stretnutí otec biskup Tomáš ocení manželské páry, ktorých manželstvá sú takýmito drahokamami. prostredníctvom formulára na stránke www.svetovestretnutierodin.sk/drahokamy môžete takéto páry do projektu nominovať. Spomedzi navrhnutých bude za každý dekanát ocenený jeden manželský pár.


2. Gól-paráda. Súčasťou programu bude aj súťaž pre malých i veľkých futbalistov, v ktorej si zmerajú svoje strelecké schopnosti zoči voči profesionálnemu brankárovi. Súťaží sa v dvoch kategóriách, hlavnou cenou pre dospelých je poukaz na rodinný pobyt v Rodinkove. Víťaz kategórie do 18 rokov zase získa poukaz do Rodinkova na víkendové stretnutie miništrantov. Záujemci sa môžu registrovať na www.golparada.sk

A teraz pozor: Naši katechéti a učitelia náboženstva majú jedinečnú príležitosť nominovať každý jedného futbalistu, ktorý postúpi priamo do semifinále. Stačí ak (katechéta alebo učiteľ náboženstva) vyplní formulár a organizátori mu pošlú špeciálny kupón pre vybraného súťažiaceho. Otvoriť formulár pre objednanie