Synoda / Spoločne na ceste

Pápež František nás vyzval, aby sme vykročili synodálnu cestu a spoločne uvažovali o tom, ako spolu kráčame ako Cirkev. V spolupráci s vybranými farnosťami sme pripravili projekt Spoločne na ceste: počúvať, hovoriť a sláviť, v rámci ktorého diskutovať o témach Synody o synodalite.

Stretnutia začínajú slávením svätej omše s prosbou o požehnanie pre farnosť a s príhovorom o synodalite. Po nej budeme pokračujeme rozhovorom o synodálnych otázkach.

Miesto / TémaI. SpoločníciII. PočúvaťIII. HovoriťIV. SláviťDeň
Višňové04.02.2022


Piatok
Bytča28.01.2022


Piatok
Dolný Hričov13.12.202120.12.2021

Pondelok
Považská Teplá16.12.202123.12.2021

Štvrtok

Bohoslužby a stretnutia sa konajú v režime OP, aktualizované informácie o pandemických opatreniach sú zverejnené vo farských oznamoch farností.


Ukončené stretnutia

Online stretnutia s učiteľmi náboženstva. Info v článku Spolu na synodálnej ceste.

Pápež František nás vyzval vykročiť synodálnu cestu a spoločne uvažovať, ako spolu kráčame ako Cirkev. O tejto téme chceme diskutovať aj s tými, ktorí sa zvlášť venujú službe slova, s katechétmi, učiteľmi náboženstva či animátormi.

Pri stretnutí sa budeme spoločne modliť a v Božom slove i v našich skúsenostiach hľadať odpoveď na otázku: "Ako počúvame hlasy v Cirkvi?"

Stretnutie sa uskutoční online v utorok 18. januára o 17:30 prostredníctvom platformy Zoom a bude ho moderovať Jozef Možiešik.

Komentáre