Archív

 • Katechéti slávili v Ríme Jubileum milosrdenstva s pápežom Františkom

  Vatikán 25. septembra 2016 - Nedeľnou svätou omšou na Námestí sv. Petra, ktorej predsedal pápež František vyvrcholilo v Ríme Jubileum katechétov. Svätý Otec sa katechétom poďakoval za ich nasadenie v službe evanjelizácie. V homílii zdôraznil, že centrom katechézy musí byť vždy radostné a svieže ohlasovanie zmŕtvychvstalého Krista, čiže kerygma.

 • Teológia Tela Jána Pavla II. na Rádiu LUMEN

  Katechézy o ľudskej láske a učenie Jána Pavla II. si môžete vypočuť každú nedeľu o 10:00 h na Rádiu LUMEN.

   

 • Mons. Fisichella na katechetickom kongrese: Katechéza má mať misijný rozmer

  Vatikán 27. septembra (RV) Je potrebné vyhnúť sa nebezpečenstvu, žeby sa Cirkev vydala na cestu novej evanjelizácie a katechéza by si pritom ponechala charakteristiky z minulosti, uviedol arcibiskup Rino Fisichella na Medzinárodnom katechetickom kongrese organizovanom Pápežskou radou pre novú evanjelizáciu. Kongres predchádza Dňu katechétov, ktorý sa bude v rámci Roka viery sláviť v nedeľu 29. septembra 2013. Mons. Fisichella poukázal na vzťah medzi „novou evanjelizáciou“ a „katechézou“. Pre ich priblíženie vidí ako „nevyhnutné interpretačné zmeny v katechetickom procese“.

 • Svätý Otec v homílii pred katechétmi: Katechéta je živou pamiatkou Boha

  Vatikán 29. septembra (RV) Nedeľa 29. septembra sa v rámci Roka viery slávi ako Deň katechétov. Svätý Otec František pri tejto príležitosti slávil predpoludním na Námestí sv. Petra spolu so šiestimi stovkami koncelebrujúcich kňazov svätú omšu za bohatej účasti veriacich. Medzi nimi nechýbalo takmer dvetisíc katechétov z celého sveta, ktorí sa v predchádzajúcich dňoch zúčastnili na Medzinárodnom katechetickom kongrese vo Vatikáne.